Krajská rada AŠSK Plzeň

Krajská rada AŠSK Plzeň

7 okresních rad v Plzeňském kraji

Opět můžeme soutěžit aneb atletický čtyřboj opět jede!

29. 10. 2021
Foto: Opět můžeme soutěžit aneb atletický čtyřboj opět jede!

Po dlouhé době, kdy jsme se nemohli scházet, jsme se všichni moc těšili na první letošní soutěž. Byla to soutěž v atletickém čtyřboji, která má v Brně svoji tradici. Pravidelně ji pořádáme na menším, ale krásném hřišti ZŠ Laštůvkova v Brně-Bystrci. Celá škola atletikou žije a nejen učitelé, ale i žáci se podílejí na organizaci soutěže.

Soutěžili jsme ve dvou dnech (22. a 23.9.2021). Nejdříve mladší žactvo a druhý den jejich starší kamarádi. Měli jsme obavy kolik družstev si přijde svoje síly změřit. Vždyť žáky 6. a 7. tříd učitelé neměli šanci téměř poznat, když jim hygienická opatření cvičit v hodinách TV neumožnila. Obavy byly zbytečné. Přišlo sice méně družstev než v předešlých letech, ale o to byla lepší atmosféra.

Ve III. kategorii závodilo 7 družstev chlapců a 8 děvčat, ve IV. kategorii 10 družstev chlapců a 8 děvčat.

Před soutěží se všichni účastníci museli prokázat negativními testy nebo se otestovat a pak mohlo vše začít. Celá soutěž proběhla v krásné atmosféře a bez nadsázky - všichni si závody užili. Radili si navzájem, povzbuzovali se a snažili se dosáhnout co nejlepších výkonů.

Do krajského kola mohla z Brna odjet první 3 družstva v každé kategorii. Zastoupení ve všech 4 kategoriích měla pořádající škola - ZŠ Laštůvkova. Nejvíce se dařilo starším děvčatům ze ZŠ Horníkova, která zvítězila v Brně i v krajském kole v Břeclavi.

Děvčata budou mít dost času na trénink a my všichni věříme, že se jim bude dařit i v ústředním kole, které se má konat až v dubnu roku 2022.

Děkuji všem pořadatelům a účastníkům soutěže, gratuluji vítězům a přeji nám všem, abychom mohli pořádat další sportovní akce.

Mgr. Jaroslava Strouhalová,

předsedkyně OR AŠSK ČR Brno-město,p.s.