Krajská rada AŠSK Plzeň

Krajská rada AŠSK Plzeň

7 okresních rad v Plzeňském kraji

Cesta Gymnázia Matyáše Lercha za velkým úspěchem

28. 10. 2021
Foto: Cesta Gymnázia Matyáše Lercha za velkým úspěchem

Začalo to zprávou z AŠSK, která nám udělala velkou radost: Letos bude přespolák! Zase se bude závodit a děti ve školách po dlouhé době zažijí účast na bězích. Opět se u nich objeví předstartovní nervozita, znovu najdou chuť závodit a soupeřit s ostatními a také zažijí pocit vítězství.

Protože vytrvalostní běh má v posledních letech na našem gymnáziu velkou oblibu, oslovili jsme studentky a studenty, jestli by se chtěli zúčastnit přespolního běhu. Zájem byl veliký, a tak jsme do okresního kola přihlásili 7 týmů. Třem z nich se podařilo postoupit do krajského finále, které se stejně jako okresní konalo v nejstarším veřejnosti přístupném městském parku v České republice, v parku Lužánky. Do republikového finále postoupil tým dívek (kategorie IV.) a tým chlapců (kategorie VI.).

Obrovské nadšení a motivace dovést naše tažení do úspěšného konce se povedlo ve Vysočina Aréně, která hostila republikové finále. Na krásné trati a za pěkného slunečného podzimního počasí oba dva GML týmy uspěly. Celkově skončili, jak dívky, tak chlapci na druhém místě. Navíc doplněné o individuální vítězství v kategorii dívek a stříbrné individuální umístění v kategorii chlapců.

Radost a nadšení ze závodění a z úspěchů, které doprovázely naše týmu v průběhu celé soutěže, bych přál zažít i ostatním. Díky a už se těšíme na další závody.

Mgr. Lukáš Plachý, Gymnázium Matyáše Lercha, Brno